• 24/7 Online
  • +90 (551) 059 24 24 info@ritsahealthcare.com
  • Follow Us

Doktor bul ve randevu al

124,421 doktor ve uzman arasından tercihini yap

Bölümler

750x2512_e935843a53-removebg-preview

Psikoloji Gastroenteroloji Nöroloji Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Hematoloji Psikiyatri Kardiyoloji Diyetisyen Anesteziyoloji ve Reanimasyon Dermatoloji Romatoloji Üroloji Nefroloji Odyoloji Ortodonti Periodontoloji Ortopedi ve Travmatoloji Endodonti Göz Hastalıkları Adli Tıp

Bugün En Çok Fayalı Bulunan Konular

Toksoplazma testi gözle görülemeyen mikroorganizmaların bulaşıp bulaşmadığını, bulaştı ise seviyesini ölçmek için yapılan bir testtir.

Salmon lekeleri halk arasında ‘Leylek ısırığı’ olarak geçen kabarıklık yapmayan soluk renkte ve pembe ya da kırmızı renklerde olan bir leke türüdür. Genellike lazer tedavisi ve ilaçlarla tedavi edilebilir.

İnflamasyon bağışıklık sisteminde görev almakta ve çeşitli nedenler neticesinde meydana gelen hasarlanmış doku yapısını onarmak amacıyla oluşturulur. Medikal tedavi, antibiyotikler ve fizik tedavi gibi tedaviler uygulanabilir.

Bebeklerde kilo alamama, bebeğin içinde bulunduğu yaş ile olması gerektiği kilodan daha az kiloda olmasıdır. Beslenme düzeni, iştah artırıcı diyet ve gıda takviyeleri tedavi yöntemleri vardır.

Enfeksiyon vücudumuzdaki bazı mikroorganizmaların bu doku yapılarına istila göstermesi ve bu alanlarda çoğalması sonucunda ortaya çıkan rahatsızlıklar bütünüdür. Genellikle antibiyotik ile tedavi edilmektedir.

Popüler Sorular

Dürtü kontrol bozukluğunun kesin bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Bazı medikal tedavi yöntemleri, psikoterapiler, bilişsel davranışsal terapiler gibi tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Bu sebeple dürtü kontrol bozukluğu kesinlikle iyileşir söylenemez ancak iyi bir psikoterapi ve uyum süreci sonunda güzel sonuçlar alınmıştır.

Akciğer kanserinde asla kan tahliline bakılarak tanı koyulmaz. Hatta çoğu zamanda kan tetkikinin istenmesi bile gerekmez. Çünkü akciğer kanseri görüntüleme ve klinik yöntemlerle tanısı konan bir kanser türüdür. Kan tetkikiyle kanser tanısı konabilen tek tür lösemi çeşitleridir. Diğer kanserlerde de tümör markerlerı denilen moleküllerin miktarının ölçülmesi nispeten fayda sağlayabilir.

Siyah noktaların doğru şekilde sıkılması cilt sağlığının korunması için gerekli bir uygulamadır. Çünkü tıkalı kalan gözeneklerde daha fazla bakteri ürer. Aynı zamanda deri hava alamaz ve farklı cilt problemleri meydana gelmeye başlar. Bu nedenle siyah noktanın oluştuğu gözenek tamamen boşalana kadar sıkılması gerekir.

Siyah noktalar doğru şekilde sıkılırsa herhangi bir zarara yol açmadığı gibi, cildin sağlıklı kalması adına da faydalı olur. Ancak steril edilmemiş aletlerin kullanılması, sıkma işlemi sırasında tırnakların kullanılması, cilt yumuşamadan önce zorlayıcı hareketlerle sıkmak ya da gözeneklerin tıkalı kalması birçok cilt problemi için zemin hazırlayacaktır.

Popüler Hastalıklar

#vitamindieksikliği #Zona #Egzama #Vertigo #Hemoroid #Kolera #Downsendromu #Disleksi# #Topukdikeni #Otizm

Popüler Hastalıklar

#vitamindieksikliği #Zona #Egzama #Vertigo #Hemoroid #Kolera #Downsendromu #Disleksi# #Topukdikeni #Otizm

Chat with us on WhatsApp